Hesap Oluşturun

Kayıt

8 Fotoğraf Kuralı

Etkili ve dikkat çeken bir ilan yayımlamak istiyorsanız bunda en etkili birinci etkenin aracınıza ait fotoğraflar olduğunu unutmamalısınız. Bir alıcı ilan araştırması yaparken detaylı fotoğrafları bulunan ilanlar ile daha çok ilgilenmekte ve daha rahat bir şekilde karar verebilmektedir. Motosikletinizi satmaya çalışırken durumu neyse o halde satmaya çalışın, alıcıları yanıltıcı ve motorunuzun kusurlarını saklayan ilanlar oluşturmanız etik olarak doğru olmayacağı gibi hem kendinizin hemde alıcıların vaktini harcamaktan öteye gitmeyecektir.

Motosikletinizi satmaya karar verdiğinizde ilanda kullanacağınız fotoğrafları, günlük yaşamınızda motosikletiniz ile çektirdiğiniz fotoğraflardan seçmek yerine 8 Fotoğraf Kuralına Göre çekilmiş fotoğraflardan seçmeniz daha dikkat çeken bir ilan oluşturmanızı sağlayacaktır.

Yukarıda fotoğrafta gördüğünüz gibi 8 farklı açıdan çekilmiş olan fotoğraflar motosikletiniz hakkında alıcılara motorunuzun görselini 360 derece göstererek detaylı bir şekilde görmesini sağlayacaktır. Bu çekimi yaparken aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi bir yükseklikten yapılması motorunuzun tüm detaylarını ortaya çıkartacaktır.

Fotoğraflarda diğer dikkat edilmesi önemli hususlar ise:

  • Fotoğraflar gün ışığında çekilmiş olmalıdır.
  • Gece çekilmiş fotoğraflar motosikletinizin yetersiz ve kötü görünmesine sebep olabilir.
  • Çok yakından ve motosikletin belli noktalarına odaklanmış olarak çekilmiş fotoğrafları (depo, marka yazısı, grenaj vb..) tercih etmemelisiniz.
  • Motosikletiniz ıslakken çekilmiş fotoğraflarını kullanmayı tercih etmemelisiniz, çünkü ıslak yüzeyler mat olsa bile çok parlak ve canlı gözükürler, bu alıcıyı fotoğrafta yanıltarak gerçekte hayal kırıklığına uğratabilecek bir durumdur.
  • Bazı istisnai durumlarda (çizik, vuruk, ezik vb..) yakın çekim fotoğrafları ek olarak kullanabilirsiniz.

 

Şunu sakın unutmayın, ilanınıza ne kadar çok fotoğraf koysanızda alıcı son kararını motosikletin başında verecektir, çünkü görsellik karar verme adımlarından biridir sadece.

 

Etkili ve Güvenilir İlan Nasıl Verilir